Çarşamba, Mart 15, 2017

Turizmin Yükselen Yıldızı Sakartvelo (Gürcistan)

Ryan Air Gürcistan Geliyor!

Düşük fiyatlı havayolu şirketlerinden biri olan Ryanair, Bazı Gürcü basın-yayın kaynaklarına göre Tiflis uçuşlarını yakın bir zamanda başlatacak. İddia edilen şekilde şirketin yakında Gürcistan'ın başkentinden uçuş talimatını ilan edeceğini belirtti.

Ryanair, 33 ülkede 200 noktaya 1.800'den fazla günlük uçuş gerçekleştirerek Avrupa'nın ilk ve en düşük tarifeli havayolu firması olarak kabul edilmektedir. Ryanair biletinin ortalama fiyatı 33 Euro'dur. Aynı şekilde Kutaisi’den Avrupa’nın çeşitli şehirlerine 33 Euro dan başlayan fiyatlarla uçuş yapan Macar kökenli havayolu şirketi Wizz Air ise son yıllarda Gürcistan’da popülerliğini oldukça arttırdı. Gürcistan’ın Schengen Bölgesinde vize serbestisine kavuşmasından sonra bir çok havayolu şirketinin Gürcü pazarındaki ilgisi artmış durumda.

 Başbakan Kvirikashvili'nin bir yıl önce Ryanair Baş Ticaret Sorumlusu David O 'Brien ile bir araya geldiğini ve ülkedeki iyileştirilmiş iş ortamının bir sonucu olarak düşük tarifeli havayollarının 

Gürcistan'da artan ilgisinin bulunduğunu belirttiğini bildirdi. Artan turistik akışlar ve Avrupa'yla vize serbestleşmesinin olasılıkları göre, O'Brien, Gürcistan'ın Başbakanıyla görüşürken, şirketin çalışma grubunun Kutaisi havaalanının altyapı ve operasyonel olanaklarını tanıması gerektiğini belirtti ve Gürcistan Hükümeti ile devam eden müzakerelerin ve istişarelerin başarılı olduğunu belirtti.

1984 yılında kurulan Ryanair, Boeing 737-700 ve Boeing 737-800 uçaklarıyla faaliyet göstermektedir. Dolaşan söylentiler konusunda şirket temsilcilerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Dipnot: Sakartvelo Gürcü Dilinde ''Gürcistan demek''

Hiç yorum yok: