Perşembe, Haziran 27, 2013

Kolombiya'ya Seyahat Edecek Vatandaşlarımıza Duyuru14 Mayıs 2012 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kolombiya Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma” gerekli onay işlemlerinin tamamlanmasının ardından her iki ülkede 24 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
 
Sözkonusu Anlaşma uyarınca, Türkiye ve Kolombiya’nın her nevi pasaport hamili vatandaşları birbirlerinin ülkesine yapacakları seyahatlerinde, toplam kalış süresi her 180 gün içerisinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla 24 Kasım 2012 tarihinden itibaren vizeden muaftır.
 
Vize muafiyeti hükümleri, sivil uçak ve gemi mürettebatı gibi uluslararası yolcu ve mal nakliyesi yapan her iki ülkenin vatandaşları için de geçerlidir.
 
Diğer yandan, iki ülke vatandaşları çalışma, öğrenim, eğitim, araştırma, aile birleşimi ve uzun süreli ikamet (90 günden fazla) gibi özel amaçlı seyahatleri öncesinde ilgili ülkenin dış temsilciliklerinden vize almak zorundadır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Kaynak:T.C.Dışişleri.

Hiç yorum yok: