Perşembe, Ocak 24, 2013

Samsung Galaxy S4


Samsung'un Muhtemel Galaxy S4 Modeli, Altius'un Detayları Belli Oldu

Samsung'un 2. çeyrekte satışa sunulması beklenen Galaxy S4'ün muhtemel detayları belli oldu. Altius kod adlı GT-I9500 modeli, teknik özellik olarak da Galaxy S4 ile örtüşüyor.

23/01/2013 09:45
Samsung'un resmi blog sayfasına dönüşen ve neredeyse her dediği doğru çıkan fan sayfası Sammobile, muhtemel Galaxy S4 modeliningörselini ve özelliklerini paylaştı.
Samsung'un Altius kod adını verdiği GT-I9500 numaralı telefon, herhangi bir isimlendirme değişikliği olmadığı sürece Galaxy S4 olarak satışa sunulacak.
İddialara göre 15 Nisan'da resmiyet kazanacak olan telefonunGalaxy S3'te olduğu gibi Mayıs ayında piyasaya sunulması bekleniyor.
4. nesil Galaxy S'in özellikleri neler?
Sammobile.com'un açıkladığı bilgilere göre, Altius kod adlı cihazda 4.99 inç büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekran kullanılıyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğündeki ekrana, Samsung'un 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisi güç veriyor. Bu işlemcinin ARM Cortex A15 tabanlı bölümü1.8 GHz hızında çalışırken, ARM Cortex A7 tabanlı bölümü ise 1.2 GHzhızında çalışacak. Exynos 5 Octa ile ilgili daha fazla bilgiyi buradanalabilirsiniz.
Yeni nesil Mali grafik birimine yer verilecek olan işlemciye ek olarak, 2 GB RAM ve farklı dahili hafıza seçenekleri bulunacak.
Android 4.2.1 Jelly Bean işletim sistemi ve biraz daha geliştirilenTouchWiz Nature arayüzü ile gelmesi beklenen Altius2600 mAh'lik bataryadan gücünü alacak. Galaxy S3 gibi, Galaxy S4 modeli de kablosuz şarj destekleyecek.
13 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacak olan Altius,Full HD video kaydı yapabiliyor. Ayrıca 2 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya da sahip.
Temkinli yaklaşmak lazım
Samsung, geçtiğimiz sene Galaxy S3 modeli öncesinde, yaklaşık 20 farklıprototip hazırlamıştı. Belki çıkan özellikler ve görsel, farklı prototiplerden birine ait olabilir. Tanıtımın yapılacağı güne kadar, kesin bir şey söylemek için çok erken.

Hiç yorum yok: