Salı, Eylül 28, 2010

Bay J

Asil adi Jerfi Benveniste dir . Bay J Türkiye’de doğmuş bir İtalyan vatandaşıdır. Yuvadan itibaren İtalyan okullarında okudum. Üniversite hikayem uzun, Boğaziçi Üniversitesi’nde 5 yıl, daha sonra Mimar Sinan Konservatuarı’nda 2 yıl opera solistliği. 1995-1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesi’nde elektronik müzik eğitimi aldım. 1997-2000 yılları arasında 300’den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingle’ı besteledim, daha sonra radyo programım popüler oldukça o tarafa ağırlık vermeye başladım. 1991 yılında Genç Radyo, 1993 yılında İngiltere Klas FM (daha sonra Radyo Klas oldu adı). 1999-2001 arası Number One FM’in sabah programını sundum, son 7 yıldır da Power FM’in Akşam Show’unu sunuyorum.
Geveze’yle birlikte 2.5 yıl önce kurduğumuz “Fazla Mesai” adlı bir grubumuz var. Sahneye 8 kişi çıkıyoruz ve sanırım şu anda Türkiye’nin en eğlenceli 3 sahne grubundan biriyiz. Geveze’yle 80’li yılların ortalarından beri sahnede şarkı söyleriz, çok pozitif bir enerji yayıyoruz dışarıya.
Stand-up gösteriler yaptım. Nişantaşı’nda arkadaşımın barında 10 gösteri yaptım. Çok gülenler oldu, yuhalayıp hadi bitir şunu da biraz müzik dinleyelim diyenler oldu. Radyodaki cinsellik içeren esprilerimin sansürsüz versiyonu stand up gösterim. İnsanlar alınıp yadırgayabiliyor. Bir gün seyircinin hazır olduğunu hissedersem yine başlayabilirim.
Yaptığım şeyi iyi yaptığıma gerçekten inanıyorum. Bıkmadan usanmadan yıllardır her gün oturup titizlikle yazarım programımı, siler siler bu olmadı deyip baştan yazarım. Her anonsumun bir başı bir sonu vardır. Konular arasındaki bağlantıları titizlikle işlerim, kimse “yuh konudan konuya ne biçim atladı” demez. İlk yayınımı 1991 yılında yaptığımı düşünürseniz meslekte 16’ıncı yılım olduğu gerçeği de var tabi. Ha tabi unutmadan; deliyim biraz da. Yani aman en kötü ne olabilir ki mantığı vardır bende, bu prensip size rahatlık ve özgüven kazandırır doğal olarak.
Bay J Virgin Radio ya transfer olmustur (geveze ile birlikde) son zamanlarda kendisini tv de de gostermektedir , TV sektorune gecis yapacaginin sinyallerini vermeye basladi bile , zaten geveze ile birlikte cesitli barlarda sahne alip 70 ler 80 lerin sarkilarini soyluyorlar , ikisininde sesi oyle cokda etkileyici olmasa insanlari eglendirebiliyorlar , istanbulda bazi barlarda stand up comedy showlarda yaptigi olur ama genel itibariyle radyo kokenli adamlarin standup showlari hic bir zaman cok fazla tutmamistir bu ulkede , radyoda oldukca basarilidir , gayet eglenceli bir showa sahiptir ...

Hiç yorum yok: