Salı, Ağustos 25, 2009

SARI SERHAT YUSUF ŞAHİN'İ BİRLİĞİNDE ZİYARET ETTİM


bu gün çok kıtmetli kardeşim sarı serhatı kara havacılık komutanlığı birliğinde ziyaret ettim.ankara adliyesinin önünden kalkan dolmuşlara bindim ve 10 dakka sonra birliğin önüne varmıştım bile , sincan-fatih dolmuşları.
nizamiyenin önüne geldim.kapıda helikopterler ev dev bir kartal heykeli karşıladı beni.geldiğim yer bir tümendi.kimliğimi verdim vs... derken serhatı çağırdılar falan bende o sırada bekleme salonunda oturuyordum ( ama teoman abinin dediği gibi -- bekleme salonunda günü geçmişdergiler yoktu-- nede olsa tümen komutanlığı) yaklaşık yarım saat kadar bekledim. ardından serhatı beklerken Mc Hammer evet şaka değil Mc Hammer tadında bir adam bekleme salonuna geldi.pardon ama bay hammer ben sarı serhatı bekliyordum dedim.tamam sizinde hayranınızım ''ken taç diz'' istiklal marşından sonra ezbere bildiğimiz bir tür ilahiydi...hülasa serhatın üzerindeki kamuflaş pantelonu mc hammer in rap şalwarı gibiydi...birde bizim sarı harbiden sarı oldugu için bunu isveçli falan sanıyorlar.hatta bir albay bile sormuş yaw sen nerelisin diye.çok danimarkalı gördüm seni asker....
şafağı 21 di.canıda sıkılıyordu.nede olsa asker ocagı serhata göre değil.her zamanki gibi cebinde malbora.ula dedim asker adam malbora içermi? yani serhat işte her zaman cüzdanı şişkin:) hatta dedi bana cumartesi buluşalım bir gusel yiyip içelim sırf o yuzden c.tesi oruç tutmayacagım.kızılayda buluşcaz:)
ama gende egolarımı durduramadım ve serhatı o halde tutuklu ve mahkum gibi görmek çok hoşuma gitti:) dokunsam ağlayacak gibiydi:)
serhat bu yazıları okuyunca herhalde ağzıma eder ama olsun:) bugun huysuz virhinliğim üzerimde...
şafak demiş cart curt serhatım 21 gün gecer gider serhatım bak tim duncan ın forma nosu:)
21 gün sonra serhat rizede...

Hiç yorum yok: